czwartek, 27 marca 2014

Dzieje się

   Antek Kochanek spremierowany! W Ormianinie w Piotrkowie Trybunalskim, dawnym mieście wojewódzkim, pięknym, że ho!  W knajpie, w której około roku 1983 jadłem swoją pierwszą pizzę w życiu, na grubym spodzie, z całą masą dodatków, chyba z prawdziwego pieca. To był wtedy rarytas i prestiż. Dziś Ormianin wraca przede wszystkim z pyszną kawą i ciastami domowego wypieku oraz armeńskimi koniakami, których jednak nie będę zachwalał, jako przeciwnik nietrzeźwości. No i z bogatą ofertą kulturalną, w której i dla naszych działań zalazło się miejsce. I tak 23-go, w niedzielę, zrobiliśmy w kawiarnianej sali premierę "Świadectw wzlotu i upadku Antka Kochanka". Było pysznie.

Teraz pora na Gabinet luster wg Grochowiaka, Dziedzica i Kulpy. Z tych trzech ja tylko żyję i mam się dobrze. Zupełnie jak Antek Kochanek, który dopóki żył, też miał się dobrze.


   Dzień później, w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie przy ulicy Dąbrowskiego razem z Kasią Chmiel, czyli jako "Apetyt na czereśnie" (póki co, bo myślimy nad zmianą nazwy na "biuro tłumaczeń")zaśpiewamy dla pensjonariuszy. Pouśmiechamy się do nich i pogadamy z nimi, jak ludzie. Bo to kochamy. Bo to jest za darmo - dobro, uśmiech, życzliwość, ciepło. Bezcenne rzeczy, dary i talenty, nic niekosztujące a jakże chytrze propagowane.

  A jeszcze dzień później 5-go kwietnia, o 19:oo zagramy w CAFFE ELITE. Jako wstęp przyjmujemy trochę ciepła. Jeśli masz je w sobie, przyjdź i "weź, to co się tu daje, w imię słońca, i jego gońca, skowronka złocistego" - jak mawiał Sted. Będzie nam bardzo miło cię gościć.
   Na dokładkę 6-go w Ormianinie znowu czytanie sztuki. Tym razem błysną Tomek, Magdalena i Beata w sztuce Przemysława Wojcieszka "Piosenki o wierze i poświęceniu". 19:oo.
   Zatem jak widać Trupa i cała sieć meakulpy nie siedzi na odwłokach, produkując gaz, tylko ciężko pracuje, by w kraju działo się lepiej a ludziom żyło dostatniej. Hip, hip! Hurra!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz